Sneakersy damskie

Szukasz butów, które odznaczają się zarówno niebanalnym wyglądem, jak również są wygodne i komfortowe? Doskonały wybór to sneakersy! To buty, w których możesz spędzić cały dzień, przechodzić wiele kilometrów i podbić cały świat bez bólu stóp. Te sportowe buty święcą triumfy na wielu pokazach mody. Często projektanci zamiast wybierać obuwie na wysokim obcasie, dobierają niskie buty do nawet bardzo galowych ubrań. Dzięki temu stroje z wybiegów stają się bardziej dostępne dla przeciętnej kobiety, gdyż nie każda kobieta chce od rana do późnych godzin nocnych mieć na nogach szpilek. Białe sneakersy damskie są jednocześnie eleganckie, jak również niezobowiązujące, dzięki czemu pasują do każdego dress codu. A to dobry wybór, gdyż to obuwie pasuje po prostu do miejskiego stylu życia. Każdemu się śpieszy, każdy gdzieś biegnie i właśnie wtedy przydaje się uniwersalne obuwie na każdą okazję. Nie będzie przesadą założyć je na zakupy w sklepie, a i podczas oficjalnego spotkania nie zostaną potraktowane jako faux-pas. Mało tego! Późnym wieczorem można się wybrać w nich na randkę i wciąż wyglądać seksi. Czarne sneakersy damskie cechują się podobną uniwersalnością, co ich białe odpowiedni. To wspaniałe połączenie paradoksalnie przeciwnych cech.

Buty sneakersy damskie 2023

Eleganckie sneakersy damskie coraz częściej można zobaczyć również na ślubach i weselach! To obuwie tylko pozornie jest sportowe. Dawno temu zostawiło za sobą hale sportowe i weszło do świata elegancji i wyglądu glamour. Ale, ale! Można je wystylizować nie tylko „elegancko”, ale również świetnie pasują do codziennego looku. Zwykłe jeansy nabierają pazura w połączeniu z tym obuwiem. Zachęcamy do przejrzenia kategorii i wyboru uniwersalnego obuwia dla siebie. Sneakersy damskie to światowy lider, jednak w ofercie jest szeroki wybór kolorów dla każdej kobiety. W ofercie czarne sneakersy damskie, ale również inna kolorystyka jest uwzględniona. W zależności od upodobań i preferencji danej kobiety – każda znajdzie coś ciekawego. Warto uwzględnić je w swojej szafie. Posłuchaj głosów milionów kobiet, które wybrało buty sneakersy damskie i dowiedz się, dlaczego kochają ten typ obuwia.

Sneakersy na co dzień i od święta

W ofercie sklepu Pakuten można znaleźć rozmaite modele tego wygodnego obuwia. Każdy z nich jest w bardzo przystępnej cenie. Jednocześnie Pakuten oferuje tylko najwyższą jakość materiałów i produkcji, co sprawia, że jest to obuwie na wiele sezonów. Do tego warto podkreślić, że technologie zastosowane w obuwiu typu sneakersy to technologie sportowe, co sprawia, że poruszanie się w nich jest jak chodzenie po chmurce. Są miękkie i niebywale komfortowe, maksymalnie uprzyjemniając użytkowanie ich.

Białe sneakersy damskie – nie od dziś na salonach

Buty sneakersy mają długą i interesującą historię, która sięga aż XIX wieku. Pierwsze buty, które można by nazwać protoplastą dzisiejszych sneakersów, zostały stworzone w latach 60-tych XIX wieku przez firmę The Rubber Company. Były to proste gumowe buty, które miały tę zaletę, że były ciche, dzięki czemu noszący je mógł "podkradać się" - stąd angielska nazwa "sneakers", która w dosłownym tłumaczeniu oznacza "podkradacze". W Polsce odpowiednikiem sneakersów mogą być cichobiegi. Oba te terminy odnoszą się do tego samego rodzaju obuwia - lekkich, wygodnych butów sportowych, które są teraz powszechnie noszone nie tylko do uprawiania sportu, ale także na co dzień. Prawdziwy przełom w historii sneakersów nastąpił na początku XX wieku, kiedy to w 1917 roku firma Converse wprowadziła na rynek model All Star. Buty te szybko zyskały popularność, zwłaszcza wśród koszykarzy - najbardziej znanym z nich był Chuck Taylor, który nie tylko nosił All Star, ale także pomógł je udoskonalić. Później buty te stały się symbolem młodzieżowego buntu, by następnie rozkochać w sobie hiphopowców.

Eleganckie sneakersy damskie – bo komfort jest elegancki

Aktywne i energiczne kobiety też mogą chcieć być jednocześnie eleganckie. Jedno nie zaprzecza drugiemu! Dla takich pań stworzone zostały sneakersy damskie. Można być eleganckim nosząc sneakersy, ponieważ elegancja zależy od kontekstu i stylizacji, nie zaś sensu strico od wybranej stylizacji. W ostatnich latach, trend "smart casual" stał się coraz bardziej popularny, co oznacza połączenie formalnych i nieformalnych elementów w jednym stroju. Na przykład, można nosić sneakersy z garniturem lub eleganckimi spodniami i koszulą.